İşimiz,
Gücümüz
Eskişehir

Biyografi

Serkan Can ZENGİN

Eskişehir'de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren ve bölgenin en önemli eğitim kurumları arasında yer alan Çağfen Koleji, Ataçağ Koleji ve Anaçağ Anaokullarında Kurucu Temsilciliği görevini yürüten Zengin, kurucusu olduğu şirketlerle medya sektöründe de yer almaktadır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Etkinlikler

Serkan Can Zengin, Yalova Üniversitesinde Öğrenciler İle Buluştu.

18 Şubat 2020 tarihinde Yalova Üniversitesi Yeni Fikirler Kulübü’nün gerçekleştirdiği 267 öğrencinin katıldığı etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Serkan Can Zengin, Harvard Üniversitesinden Tony Wagner’ın ortaya koyduğu “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri” konulu konferansıyla öğrencilere ilham kaynağı oldu.

Serkan Can Zengin, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğrencileri İle Bir Arada

5 Şubat 2020 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası Girişimcilik Topluluğu ve Türkiye İktisadi İdari Bilimler Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Serkan Can Zengin, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. TOBB ETÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin konusu “21. Yüzyıl Becerileri” oldu.

Zengin, Hacettepe Üniversitesinde Öğrenciler ile Bir araya Geldi

9 Ocak 2020 tarihinde Hacettepe Üniversitesi ACM (Association for Computing Machinery) öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Serkan Can Zengin, “Gelişim V.6” adlı etkinlik kapsamında Hacettepe Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. 200 kişinin katıldığı ve Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Zengin, “21. Yüzyıl Becerileri” adlı konferansını gerçekleştirdi.

Blog

Yüz Yüze Eğitime Devam Edenler Aşılamada Önceliği Almalı

Türkiye’de korona virüsü salgını ile mücadelede aşılama çalışmaları ilk etapta sağlık çalışanları, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlıların aşılanması ile hızla başladı. Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Rehabilitasyon Komitesi Meclis Üyesi Serkan Can Zengin yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitim veren kurumlardaki öğretmenlerin de aşılamada önceliğe alınması gerektiğine dikkat çekti.

Öğrencilerin Emek ve Çabaları Da Dikkate Alınmalı

Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Rehabilitasyon Komitesi Meclis Üyesi Serkan Can Zengin, karne notu değerlendirmeleri ile ilgili yaptığı açıklamada derslere katılamayan öğrencilerin durumlarına dikkat çekti.

Çocuk Dostu Şehirler Nasıl Olmalı?

Pek çok şehirli çocuk için gerçek olan, akıllı telefonlarla oyun oynamak için çok fazla zaman harcamaları. Ancak bazı şehirler, çocukların sağlıklı, girişken ve sosyal olmaları için dışarıda zaman geçirebilmeleri konusunda yenilikçi yöntemler kullanarak bu durumla savaş ediyor.