Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”
18 Nisan 2019
Mersin Üniversitesi “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri”
7 Mayıs 2019

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”

2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında; TED Denizli Koleji ve Organize Sanayi Bölge Teknik Koleji (DOSTEK) işbirliği ile hayata geçen projede 2 günde 3 konferans gerçekleştiren Serkan Can Zengin, ilk olarak 2 Mayıs günü gerçekleşen konferanslarda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği 10 okuldan 400 ortaokul öğrencisiyle bir araya geldi. Programın ikinci kısmında Milli Eğitime bağlı devlet okullarında görev yapan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenleri ile bir araya geldi. Etkinliğe Denizli Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri de katıldı. 3 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen konferansta ise iş dünyasından davetliler ile bir araya gelen zengin, Harvard Üniversitesi’nden Tony Wagner’in ortaya koyduğu “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri”konulu konferansıyla katılımcılara yeni bakış açıları kattı.

 

Kendisini böyle bir etkinliğe davet ettikleri için teşekkürleri sunan Zengin, öğrenmenin yaşı ve zamanı olmadığına dikkat çekerken önemli detaylardan bahsetti.

 

Akademik Başarıya Odaklanmış Olarak Büyüdük

 

“En büyük problemimiz şu oldu bizim, hep akademik başarıya odaklanmış olarak büyüdük. Bu tür yetenek ve becerilerimizi kenara iterek davam ettik. İletişimsel becerilerimiz geride büyüdük. Artık her şey robotlaşmaya başladı her şey teknolojik hale gelmeye başladı. 21. Yüzyılda bedenen yapılan işleri yavaş yavaş robotların yapmaya başladığı zamanda ihtiyacımız olan şey sadece ve sadece beynimizi kullanma yetkimiz.”