Denizli Pamukkale Üniversitesi “Sektörleri Buluşturuyoruz!”

Eskişehir Anadolu Üniversitesi “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”
1 Mart 2019
Denizli Ticaret Odası “21.Yüzyıl Becerileri Konferansı”
18 Mart 2019

Denizli Pamukkale Üniversitesi “Sektörleri Buluşturuyoruz!”

 

ETO (Eskişehir Ticaret Odası) Meclis Üyesi ve ESGİAD (Eskişehir Genç İşadamları Derneği)  Yüksek İstişare Konsey Başkanı Serkan Can Zengin, Pamukkale Üniversitesi İşletme Kulübü’nün gerçekleştirdiği ve aralarında Türk Telekom, LC Waikiki, Türkiye Finans gibi büyük şirketlerin bulunduğu “Sektörleri Buluşturuyoruz!” konferansında açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Harvard Üniversitesi’nden Dr. Tony Wagner’in ortaya koyduğu “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri” içerikli konferans ile Üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Zengin, 21. Yüzyıl’ın en önemli unsurunun güven olduğundan bahsetti ve sözlerine şöyle devam etti;

 

Her Şey Bir Fikrim Var İle Başlar”

“Çin’de Venedik’in aynısını yaptılar Shanghai’da Eiffel Kulesi’nin aynısını yaptılar, Range Rover yerine Moon Rover’ ı çıkarttılar. Ne demek bu? Her şey taklit edilebilir. Taklit edilemeyen tek şey sizin yetenekleriniz ve kendinizi geçiştirebilme sürecinizdir. Fikri insan üretir. Yani siz.”

 

“Eskişehir için çalışmalıyız. Eskişehir’e gönül köprüleri kuruyoruz”

Bir buçuk yıl içerinde 22. farklı Üniversite konferansı gerçekleştiren Zengin, her gittiği yerde hem ülkenin geleceğini oluşturacak olan gençlerle bir araya geliyor hem de Eskişehir’i tanıtıp gönül köprüleri kuruyor.

 

Konferanslarında Eskişehir iş yaşamını ve Eskişehir’in Türkiye’deki gelişimlerde oynadığı rolünü büyük bir titizlikle katılımcılara anlatan Zengin “Gittiğim her il ve üniversitede Eskişehir’i temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum” sözleri ile Eskişehir’i ve Eskişehirli olmanın haklı gururunu ifade etti.