Dumlupınar Üniversitesi INOVEL 18

Namık Kemal Üniversitesi
11 Mart 2018
Marmara Üniversitesi Ekonomi Zirvesi
5 Mayıs 2018

Dumlupınar Üniversitesi INOVEL 18

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde INOVEL’18 üniversitelilerle bir araya gelen Zengin; “21. Yüzyılda iş hayatında girişimci fikirler üretenler kazanacak”dedi.

ESGİAD Yüksek İstişare Konsey Başkanı ve ETO Meclis Üyesi Serkan Can Zengin ülke çapında katıldığı konferanslar ile üniversiteliler ile buluşarak tecrübelerini paylaşmaya devam ediyor. Son olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İnovasyon ve Liderler Topluluğu tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen INOVEL’18  etkinliklerinde ‘Girişimcilik’  konulu konferansıyla yer alan Zengin, “Türkiye’nin geleceği; üreten, katkı sağlayan ve bunu uluslararası pazarlara açabilecek olan sizlerin çalışma azmine bağlı.” dedi.

Serkan Can Zengin’in, üniversite öğrencilerine dönük “yetenek, iş yaşamı, kişisel gelişim” konulu bilgi paylaşımları devam ediyor. Ülke genelinde katıldığı konferanslara bir yenisini daha ekleyen Zengin geçtiğimiz hafta Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren İnovasyon ve Liderler Topluluğu tarafından 25-26-27 Nisan tarihlerinde düzenlenen  “INOVEL 18” etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldı.

21. Yüzyılda İş Hayatında Kazanmanın Anahtarı Girişimci Fikirler

Serkan Can Zengin ‘Girişimcilik: Farklı Olanlar Kazanacak’ konulu konferansı ile şüphesiz 3 gün süren etkinliklerin en ilgi çeken ismi oldu. Soru cevap ağırlıklı ilerleyen konferansta Zengin kendisini dikkatle dinleyen gençlere, “Geleceğiniz için üniversiteden mezun olduktan sonra değil, üniversite hayatınız devam ederken de bir şeyler yapmalısınız. Bugünden kuracağınız bağlantılar ile geleceğinize yatırım yapmalısınız. İnsan ilişkileriniz, sosyal çevreniz, cesaretiniz ve farkındalığınızı geliştirmek zorundasınız.  Unutmayın ki 21. yüzyılda girişimci olanlar, fikir üretenler ve bu fikirleri doğru kullanabilenler kazanacak. Sizler bu noktada neler yapabileceğinizi şimdiden belirlemeli ve kendinizi geliştirmek adına çalışmalısınız.” dedi.