Zengin, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğrenciler İle Buluştu.

Serkan Can Zengin, Beykent Üniversitesi Öğrenciler ile Bir Araya Geldi
16 Kasım 2019
Serkan Can Zengin, Osmangazi Üniversitesinde Öğrenciler ile Buluştu.
3 Aralık 2019

Zengin, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğrenciler İle Buluştu.

21 Kasım 2019 tarihinde Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Serkan Can Zengin, Eğitim Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. Prof. Dr. Şefik Yaşar Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin konusu “21. Yüzyılda; Öğretmenlik, Özel Sektör ve İş İmkanları” oldu.

 

Öncelikle memleketi olan Eskişehir’de geleceğin öğretmenleri ile böyle bir konferans gerçekleştirmesinden dolayı mutluluğunu ifade eden  Zengin, tekrar bir araya gelme temennisinde bulunarak teşekkürlerini iletti. Zengin, merak ve hayal gücünün öneminden bahsederken öğretmenlerin en önemli becerilerinden birisininde farkındalık seviyelerinin yüksek olması gerektiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti.

 

Sizler 2039 Yılına Çocuklar Yetiştireceksiniz

 

“Şimdi bu koltuklarda oturuyorsunuz. Bundan bir kaç sene sonra buradan mezun olduğunuzda sizin yetiştirdiğiniz çocuklar gelecekte nerede olacaklar? Onlara ne gibi beceriler kazandırabileceksiniz? Şunu unutmayın ki yetiştirdiğiniz çocuklar iş hayatına atıldıklarında 2039 yılında olacağız. Farkındalığınız, merak ve hayal gücünüz ne kadar geniş olursa bu çocukları o kadar iyi ve dönemin şartlarına uygun yetiştirebilirsiniz.”