Hacettepe Üniversitesi “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”

Y ve Z Kuşakları Farkı
7 Kasım 2019
Serkan Can Zengin, Beykent Üniversitesi Öğrenciler ile Bir Araya Geldi
16 Kasım 2019

Hacettepe Üniversitesi “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”

25 Ekim 2019 Cuma Günü Süleyman Demirel Üniversitesi, Ekonomi Yönetim Topluluğu’nun düzenlediği “21. Yüzyıl Becerileri” konulu konferans, Eğitimci ve İş İnsanı Serkan Can ZENGİN’in etkili sunumuyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda 594 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Konuşmasına “21. yüzyılı tanımlarken soyut kavramlara odaklanıyoruz biraz somutlaştırmak gerekiyor.” ifadesiyle başlayan Sayın Serkan Can ZENGİN, Harvard Üniversitesi’ndeki araştırmaya dikkat çekti. Harvard Üniversitesi’nden Tony Wagner’in yaptığı 21. yüzyıl insanın ihtiyaç duyacağı 7 beceri araştırmasından aktarımda bulunan ZENGİN, bireylerin başarısını; merak ve hayal gücü, ağlar genelinde işbirliği yapma, hız ve uyum, girişkenlik ve girişimcilik, eleştirel düşünme ve problem çözme, etkili sözlü ve yazılı iletişim kurma, bilgiye erişimi analiz etme ve kullanma yeteneklerine bağladığını belirtti. İletişimde ilk izlenimin önemine ve ilk kez karşılaştığımız biri hakkında fikir sahibi olmak için 30 saniyenin yeterliliğine değinerek “Gülüşünüz imzanızdır.” ifadesini kullandı.
Konferansın sonunda gençlere “Ne iş yaparsanız yapın yaptığınız işte en iyisi siz olun.” tavsiyesinde bulunan ZENGİN, öğrencilerin yoğun ilgisinden memnuniyetini de katılımcılarla paylaştı.

Sayın Serkan Can ZENGİN’e, topluluk akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Canan ŞENTÜRK’ün teşekkür plaketi takdiminin ardından, öğrencilerin yoğun ilgisi ve fotoğraf çekimiyle etkinlik sona erdi.