Mersin Üniversitesi “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri”

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü “21. Yüzyıl Becerileri Konferansı”
3 Mayıs 2019
İsveç’te Radikal Bir Okul
23 Eylül 2019

Mersin Üniversitesi “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri”

7 Mayıs 2019 tarihlerinde Mersin Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu’nun gerçekleştirdiği  450 öğrencinin katıldığı etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Serkan Can Zengin, Harvard Üniversitesi’nden Tony Wagner’in ortaya koyduğu “Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri”konulu konferansıyla öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Mersin’de çok güzel bir toplulukla beraber olduğunu belirten Zengin, tekrar bir araya gelme temennisinde bulunarak teşekkürlerini iletti. Zengin, hayal etmenin öneminden, hale etkisinden, insan beyninin çalışma prensiplerinden bahsederken iletişimin önemi konusunda farkındalık yartmaya çalıştı ve bazı konularda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

 

Nasıl Olacak Bu iş

“Bir şeyi düşünürüz, söylemek isteriz, bir şeyi söyledik sanarız ama bir de hakkaten ağızdan çıkan vardır. Karşı taraf için daha da kriz. Onun bir duyduğu var, duyduğunun dışında anlamak istediği var, öyle istiyorum ben diyor ego. Anladığını sandığı var, bide hakkaten anladığı var. Şimdi nasıl olacak bu iş. ”