Van’da Üniversiteli Gençlerleydik

Uludağ Üniversitesi ‘Genç Girişimcilik’
28 Kasım 2017
Ayrıntının Önemi
5 Aralık 2017

Van’da Üniversiteli Gençlerleydik

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin düzenlediği “Gelecek Gençlerle Gelecek” etkinliğinin konuşmacısı olarak davet edilmemin
üzerine Van’daydım. Yaklaşık 350 öğrenci ile buluşmamızda
 üniversite öğrencilerine dönük “yetenek, iş yaşamı, kişisel gelişim” konulu bilgi paylaşımlarında bulunduk. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin düzenlediği Yetenek Eğitimi konulu seminerinin konuşmacısı olarak da iş yaşamıma ilişkin tecrübelerimi paylaşarak gençlere tavsiyelerde bulundum.

Kişisel gelişimlerim üzerine deneyimlerimi paylaşırken şunları da ekledim;

Yüz Binlerce Rakibiniz Var

“Geleceğiniz için üniversiteden mezun olduktan sonra değil, üniversite hayatınız devam ederken bir şeyler yapmalısınız. Kişisel gelişimlerinizden yöneticilik vasfınızın gelişmesine kadar birçok konuda şimdiden adımlar atmalısınız. Üniversitedeyken üye olduğunuz grup ve kulüplerin geleceğinizi şekillendireceğinizi, bu grup ve kulüpler sayesinde rakiplerinizin bir adım önüne geçeceğinizi unutmayın. Bugün sadece Van’da 33 bin öğrenci var. Bu da 33 bin rakibiniz olduğu anlamına geliyor. Hayat bir savaştır. Cephaneliğiniz ne kadar güçlü olursa, savaşa o kadar başarılı başlarsınız. Bu cephaneler de; kendi kişisel bazı özelliklerinizi geliştirmeniz, insan ilişkileriniz, sosyal çevreniz, cesaretiniz, farkındalığınızı geliştirmenizdir.”

Tek Bir Milletin, Her Bir Ayrı Ferdiyiz

“Bizler bu topraklarda yaşayan tek bir milletin her bir ayrı ferdiyiz. Görüşümüz, ırkımız ne olursa olsun bir bütünüz. Devletimizin bekası ve güçlülüğü en büyük ortak hedefimizdir. Sizler eğitimlerinizi alıp kendinizi geliştirdikçe bölge güçlenecek ve kalkınacaktır. Ama bu sizlerin kararlılığı ile ilgilidir. Sizlerden çok şey bekliyoruz”.

Etkinlikte emeği geçen Öğrenci Konseyi ve Başkanı Emre Karaduman ile programa katılarak bizi onurlandıran Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’ye ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’ye gönül dolusu teşekkürler.‬